Підтримано Кодекс етичної поведінки депутатів та посадових осіб органів місцевого самоврядування Харківської області

Сьогодні під час засідання Загальних зборів Асоціації було підтримано Кодекс етичної поведінки депутатів та посадових осіб органів місцевого самоврядування Харківської області.Етичний кодекс встановлює загальні вимоги до поведінки депутатів та осіб, уповноважених на виконання функцій органів місцевого самоврядування Харківської області, якими вони мають керуватися у своїй діяльності, та згідно з якими громадськість оцінює доброчесність, неупередженість та ефективність їх роботи.

Як повідомив перший віце-президент – виконавчий директор Асоціації Микола Тітов, Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області виступила з ініціативою створення Кодексу ще у січні 2012 року.
Тоді була створена робоча група за участі представників Харківського регіонального інституту державного управління при Президентові України, якою було підготовлено проект кодексу.

Окрім Харківської області, проекти Кодексів розробляються і в інших областях України.

Цього року у проекті Ради Європи з розробки Кодексу етики, що спрямований на розбудову потенціалу місцевого самоврядування, беруть участь 3 обласні та 6 міських рад: Харківська, Донецька, Тернопільська обласні ради; Вінницька, Славутицька, Тростянецька, Українська, Павлоградська, Луцька міські ради.

В рамках тренінгу, що пройшов цим літом, програмою Ради Європи «Посилення інституційної спроможності органів місцевого самоврядування в Україні» на Київщині, міста-учасники проекту презентували розроблені ними проекти Кодексів етики. Серед 9 учасників була представлена також Харківська область.

Під час обговорення проектів Кодексів експерти з України, Нідерландів та Великобританії, коментуючи проект, розроблений Харківщиною, відзначили системний науковий підхід та високий рівень підготовки Кодексу.

Схвальні відгуки проект Харківської області отримав також за проведене під час підготовки Кодексу соціологічне опитування. Експертів дуже зацікавили його результати.

Специфікою Кодексу Харківської області було названо його універсальність, тоді як інші учасники підготували проекти, адаптовані для конкретних рад. В зв’язку з цим, Кодекс Харківської області тепер вірогідно буде використовуватись як типовий для всіх рад.

За пропозицією президента Асоціації Сергія Чернова, члени робочої групи, які брали участь у розробці проекту Кодексу отримають відзнаки Асоціації.

Члени Асоціації 

 
 
За результатами виборів 25.10.20 року у області обрано 56 голів сільських, селищних, міських громад та місцевих рад і сформовано склад 7 нових районних рад.
 
У складі Асоціації об’єдналися 62 місцеві ради, в тому числі - 54 сільських, селищних, міських рад, 7 районних рад та обласна рада, що складає 97% від загальної кількості рад Харківщини. Детальніше...