У селі Підлиман Борівського району відбулися Загальні збори Асоціації

Засідання пройшло у Підлиманському сільському Будинку культури під головуванням президента Асоціації Сергія Чернова.  В історії роботи Асоціації – це перше виїзне засідання, яке проводиться на базі сільської ради.

Привітали учасників  Євген  Жук, голова Борівської районної ради та Микола Кравцов, голова Борівської районної державної адміністрації.

Перед початком розгляду питань порядку денного Сергій Чернов вручив почесні відзнаки обласної ради представникам засобів масової інформації та почесні відзнаки Асоціації керівникам органів місцевого самоврядування області з нагоди святкування 5-ої річниці утворення нашого об'єднання.

Сергій Чернов, що вже стало традиційним на Загальних зборах, поінформував учасників про стан та основні заходи щодо розвитку місцевого самоврядування в Україні за період між зборами.

Серед основних заходів та напрямків щодо цього питання, які відмітив Сергій Чернов є:

Брифінг в Кабінеті Міністрів України, у ході якого віце-прем'єр-міністр - міністр соціальної політики Тігіпко С.Л. повідомив, що  Міністерство соціальної політики розробило Концепцію нового проекту Закону України «Про зайнятість населення», який місяць обговорювався в Уряді, спільно  з громадськими організаціями.

Науково-практична конференція «Завдання державного, регіонального та муніципального управління в контексті нових реалій національного розвитку», яка пройшла у м. Києві, в Академії муніципального управління України.

Засідання колегії Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, у ході якого учасники обговорили стан впровадження сучасних методів та технологій у сфері поводження з побутовими відходами.

Засідання Координаційної ради з питань розвитку громадянського суспільства в Україні,  яке пройшло у Київському національному університеті імені Т.Шевченка.

Рішення чергової XII сесії Харківської обласної ради VI скликання про прийняття Концепції Харківської обласної цільової програми сприяння розвитку громадянського суспільства на 2012-2015 роки. Цю Концепцію було розроблено відповідно до указів  Президента  України  «Питання сприяння розвитку громадянського  суспільства в Україні» та «Про Стратегію державної політики сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні та першочергові заходи щодо її реалізації».

Навчальний візит до Стокгольму (Королівство Швеція). На початку травня Сергій Чернов спільно з представниками Секретаріату Кабінету Міністрів України, Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, Міністерства фінансів, народних депутатів, експертів Ради Європи, взяв участь у навчальному візиті до Стокгольму. Метою поїздки був обмін досвідом з підготовки та реалізації адміністративно-територіальної реформи за Програмою Ради Європи «Посилення місцевої демократії та підтримки реформ місцевого самоврядування в Україні».

Перша практична конференція «Модернізація житлово-комунального господарства України на основі механізмів державно-приватного партнерства», яка відбулася у м. Суми і засідання Правління Української асоціації районних та обласних рад.
Включення Сергія Чернова до Конституційної Асамблеї з метою напрацювання пропозицій щодо змін до Конституції України на основі узагальнення практики реалізації Основного Закону України, з урахуванням досягнень та тенденцій розвитку сучасного конституціоналізму.

Зустріч з моніторинговою групою Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи, яка пройшла у м. Києві у приміщенні Української асоціації районних та обласних рад.

«Круглий стіл» з питання «Про підготовку на повторне перше читання проекту Закону про основні засади державної регіональної політики», який відбувся у Верховній Раді України.
Перше засідання робочої групи з питань місцевої демократії та самоорганізації населення Координаційної ради з питань розвитку громадянського суспільства.
Засідання Ради регіонів під головуванням Президента України В.Ф.Януковича.

Перше засідання Бюро та Конференція «Місцевий та регіональний вимір Східного партнерства» (м. Брюссель Королівство Бельгія).

Міжнародна конференція «Багаторівневе управління системою освіти: виклики і можливості».

Після інформування учасників про стан та основні заходи щодо розвитку місцевого самоврядування в Україні, Сергій Чернов розповів про стан реалізації нових соціальних ініціатив Президента України, членами Асоціації було прийнято відповідне рішення щодо рекомендацій головам районних рад, міським головам міст обласного та районного значення, сільським та селищним головам Харківської області:

- розглянути у липні-серпні поточного року на сесіях рад стан соціального захисту населення, як один з пріоритетів у роботі місцевих органів влади.
-  сприяти підвищенню заробітної платні та запровадження матеріального стимулювання на підприємствах комунальної власності та внести відповідні зміни до колективних договорів та контрактів.
- закріпити депутатів відповідних рад для їх участі у вирішенні проблем малозабезпечених сімей, інвалідів, шкіл-інтернатів тощо.
- активізувати роботу щодо державно-приватного партнерства з власниками сільгосппідприємств щодо працевлаштування та надання соціальних пакетів незахищеним верствам населення. Передбачити форми заохочення для керівників підприємств, які систематично створюють додаткові робочі місця.
- постійно інформувати населення через засоби масової інформації, а також під час проведення  сходів громадян, зустрічей з виборцями та інших заходів, про проведену роботу щодо реалізації соціальних ініціатив Президента України.

Про організацію виконання Постанови Кабінету Міністрів України від 23.04.2012 року № 342 в частині нарахування бюджетної тваринницької дотації фізичним особам за утримання та збереження молодняку великої рогатої худоби учасників поінформувала Олена Кулик,  в.о. начальника Головного управління агропромислового розвитку Харківської обласної державної адміністрації.

Про деякі питання управління водними ресурсами басейну ріки Сіверський Донець та використання водних ресурсів в Харківській області доповів  Віктор Антоненко, начальник Северсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів.

Про досвід міжмуніципального співробітництва та співробітництва із міжнародними фондами та організаціями Борівського району розповів  Євген  Жук, голова Борівської районної ради.

Також учасники розглянули питання щодо розробки проекту Кодексу етичної поведінки депутатів та посадових осіб органів місцевого самоврядування Харківської області; хід виконання рішень Загальних зборів та Правління Асоціації у 2012 році; внесення змін до Статуту Асоціації; деякі зміни у законодавстві України; результати II-го та III-го етапів II-ої Всеукраїнської спартакіади серед депутатів Верховної Ради України, Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, районних, міських (міст обласного підпорядкування) сільських та селищних рад, які від Харківщини організував та провів перший віце-президент – виконавчий директор Асоціації Микола Тітов.

Після проведення засідання учасники взяли участь у святкових заходах з нагоди 5-ої річниці утворення обласної асоціації органів місцевого самоврядування.

Додатково про створення та досвід Асоціації за п'ять років її існування:

Наша Асоціація була зареєстрована першою в Україні як обласна асоціація органів місцевого самоврядування.

Першопричиною для створення такого об'єднання стала необхідність у координації зусиль та напрацюванні спільних форм діяльності рад різного рівня при вирішенні питань, що стосуються життєво важливих проблем територіальних громад області, захисту їх прав та інтересів.

Робота Асоціації, у першу чергу, направлена на сприяння місцевому та регіональному розвитку,  зростання його соціально-економічного потенціалу.

Слід зазначити, що при розробці Закону України «Про асоціації органів місцевого самоврядування» у 2009 році, було враховано досвід діяльності нашої Асоціації.

З початку роботи Асоціації було проведено 24 загальних зборів (поточні збори – двадцять п'яті), на яких нами розглянуто та вирішено близько 200 найважливіших питань організації місцевого самоврядування регіону. 
У зборах постійно беруть участь керівники територіальних органів міністерств та відомств України в Харківській області та управлінь Харківської обласної державної адміністрації.
Як свідчить досвід Асоціації, спільна робота органів місцевого самоврядування та органів державної влади, підвищує рівень обізнаності представників територіальних громад по всім напрямам діяльності, що підвищує ефективність їх праці на благо Харківщини.

Останнім часом, традиційними у роботі Асоціації стали  виїзні  збори, які проводяться на базі районів та міст області. Переваги такої практиці складаються у тому, що учасники мають унікальну можливість ознайомитися з практикою роботи своїх колег, обмінятися цінним досвідом.

Члени Асоціації 

 
 
За результатами виборів 25.10.20 року у області обрано 56 голів сільських, селищних, міських громад та місцевих рад і сформовано склад 7 нових районних рад.
 
У складі Асоціації об’єдналися 62 місцеві ради, в тому числі - 54 сільських, селищних, міських рад, 7 районних рад та обласна рада, що складає 97% від загальної кількості рад Харківщини. Детальніше...