Навчальні заходи

Теорію та практику енерго-менеджменту в територіальних громадах вивчали сьогодні на семінарі

Сьогодні у Держпромі Асоціація та обласна рада зібрала на навчальний семінар-практикум «Реалізація проєктів з енергозбереження та енергоефективної модернізації приміщень комунальної форми власності» заступників голів місцевих рад, об'єднаних територіальних громад та «енерго-менеджерів».

Семінар відкрив президент Асоціації, голова Харківської обласної ради Сергій Чернов, участь взяли перший віце-президент – виконавчий директор Асоціації Микола Тітов, керуючий справами виконавчого апарату обласної ради Сергій Клименко, заступник начальника Управління паливно-енергетичного комплексу Харківської обласної державної адміністрації Дмитро Тараненко, експерт Міжнародної торгової палати «ICC» Максим Швайдак; представник Асоціації енергосервісних компаній України Андрій Чубатенко; провідний експерт будівельний, аудитор енергетичної ефективності будівель та аудитор із сертифікації систем енергетичного менеджменту Володимир Заїка, проректор з наукової роботи Харківського національного університету міського господарства імені О.М.Бекетова Марія Сухонос.

Для обговорення учасникам семінару були запропоновані теми впровадження регіональної політики сталого енергетичного розвитку; профільні заклади вищої освіти як платформа для підготовки кваліфікованих фахівців у сфері енергоефективності. Присутні торкнулись і деяких практичних питань виконання законодавства України щодо енергозбереження та енергоефективності об'єктів комунальної форми власності. Також під час заходу керівники ОТГ обмінювались практичним досвідом щодо використання альтернативних джерел енергії (сонячної) у громадах й успішною реалізацією заходів з енергоефективності та енергозбереження в рамках Проєкту ЄС «Угода мерів – Схід» в Україні.

Звертаючись до присутніх, Сергій Чернов наголосив, що рівень енергоємності української економіки у три-чотири рази перевищує відповідний середній показник країн Європейського Союзу. Значне зростання цін на енергоносії протягом останніх років лягає тягарем на споживачів та спонукає їх до заощадження енергії.

«Безумовно, в Україні було започатковано низку реформ у сфері енергоефективності, проведення яких є нагальною необхідністю та диктується наближенням до ЄС. Усі реформи активно підтримуються на регіональному рівні, – підкреслив голова обласної ради. – Запроваджено ряд фінансових інструментів у цій сфері, починаючи від «теплих кредитів» до енергосервісу та інших механізмів».

На переконання Сергія Чернова, підтримка місцевої влади стимулює населення та ОСББ впроваджувати більш комплексні енергоефективні заходи. Зокрема, з 2016 року в області реалізуються дві обласні програми, відповідно до яких з обласного бюджету за кредитами фізичних осіб додатково відшкодовується 15% річної ставки, за кредитами ОСББ та ЖБК – 20% тіла кредиту.

«За час дії цих програм з обласного бюджету отримали відшкодування понад дві тисячі мешканців Харківщини та майже 80 ОСББ і ЖБК на загальну суму біля 7 млн грн», – наголосив він.

Окрім того, завдячуючи реформі децентралізації місцеві громади теж отримали додаткові фінансові ресурси, які вони інвестують через місцеві програми в проєкти у сфері енергоефективності. Але, на думку голови обласної ради, більш потужним фінансовим інструментом у впроваджені енергоефективних заходів у житловому секторі стане Фонд енергоефективності.

«18 громад Харківщини отримають ще більше можливостей скористатися інструментами стимулювання енергозбереження та підтримки заходів, спрямованих на підвищення рівня енергетичної ефективності будівель у своїх громадах, підписавши Меморандум про співпрацю для стимулювання енергоефективних заходів Фондом енергоефективності. Метою меморандуму є налагодження співпраці та консолідація зусиль міст та Фонду, спрямованих на підтримку ініціатив щодо енергоефективності», – на завершення акцентував Сергій Чернов.

 


Презентації спікерів:

Члени Асоціації 

 
 
За результатами виборів 25.10.20 року у області обрано 56 голів сільських, селищних, міських громад та місцевих рад і сформовано склад 7 нових районних рад.
 
У складі Асоціації об’єдналися 62 місцеві ради, в тому числі - 54 сільських, селищних, міських рад, 7 районних рад та обласна рада, що складає 97% від загальної кількості рад Харківщини. Детальніше...