Почесні громадяни Харківської області

Заходи та події

Експертна рада визначилась із переліком кандидатур для присвоєння звання «Почесний громадянин Харківської області»

Сьогодні відбулося засідання Експертної ради з попереднього розгляду кандидатур на присвоєння звання «Почесний громадянин Харківської області». Члени Експертної ради на чолі з Василем Тацієм, ректором Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, розглянули тринадцять клопотань щодо присвоєння почесного звання, котрі надійшли до облради у 2019 році.

З цього переліку науковців, культурних діячів, представників медичної спільноти, місцевого самоврядування, спорту й сільського господарства Експертна рада рекомендувала до затвердження на пленарному засіданні облради п'ять кандидатур. Як і передбачено Положенням про присвоєння звання. Остаточне рішення ухвалюватимуть депутати у сесійній залі.

На сьогодні звання «Почесний громадянин Харківської області» присвоєно 65 людям, які зробили значний внесок у розвиток Харківщини.

Особам, яким присвоюється звання "Почесний громадянин Харківської області", вручається відповідне посвідчення Почесного громадянина Харківської області, диплом Почесного громадянина Харківської області, нагрудний знак "Почесний громадянин Харківської області" і його мініатюра.

Запис про присвоєння звання "Почесний громадянин Харківської області" вноситься до Книги Почесних громадян Харківської області, яка постійно зберігається у Харківській обласній раді.

Церемонія вручення відзнак Почесного громадянина здійснюється, як правило, на урочистостях з нагоди Дня Харківської області.