Почесні громадяни Харківської області

Заходи та події

Почесні громадяни області взяли участь у XIX Міжнародному рєпінському пленері

Сьогодні на території чугуївського меморіального музею І. Ю. Рєпіна відбулася урочиста церемонія закриття XIX Міжнародного рєпінського пленеру.

Для проведення свята ця локація була вибрана не випадково. Саме в цьому будинку у часи військових поселень з жовтня 1876 до вересня 1877 року з сім'єю жив Ілля Рєпін. Основна увага в експозиції меморіального музею надана чугуївському періоду в житті і творчості художника, його тісним зв'язкам з Україною.
Цього року до складу творчої групи увійшли 15 художників з різних міст України, Литви, Латвії, Фінляндії, а на городян і гостей міста очікувало по-особливому цікаве свято – широкомасштабний тритижневий фестиваль, адже чугуївський пленер став одним з переможців всеукраїнського конкурсу «Малі міста – Великі враження» Міністерства культури України.

До фінальної частини культурно-мистецького заходу приєднався голова обласної ради Сергій Чернов, голова Ради почесних громадян області Микола Тітов, почесні громадяни Харківщини.

Почесні громадяни та голова Харківської обласної ради відвідали підсумкову виставку творів учасників ХІХ Міжнародного рєпінського пленеру. За словами Сергія Чернова: «Особлива цінність пленеру в тому, що за час його існування сформувалось ціле покоління талановитих художників, які, немов губка, вбирали досвід старших колег на майстер-класах та стали рівноправними учасниками творчої спільноти».