Почесні громадяни Харківської області

Заходи та події

Ювілейна виставка Віктора Ковтуна відкрилася у Харківському художньому музеї

60-річний ювілей відзначив Народний художник України, лауреат Національної премії України ім. Тараса Шевченка, Почесний громадянин Харківської області, голова обласної спілки художників Віктор Ковтун. Привітати ювіляра прийшли прихильники його таланту, друзі та колеги. Від депутатського корпусу теплі слова вітань передав Сергій Чернов, очільник обласної ради. Увазі присутніх була представлена виставка творчих робіт ювіляра «Симфонія кольорів».

Сергій Чернов вручив ювіляру годинник голови обласної ради та зазначив:

«Сьогодні урочистий день і справжнє свято для мистецтва. Адже Віктор Іванович вдало поєднує в собі яскравий талант, любов до землі, потяг до мистецтва. Завдяки цьому ми маємо змогу насолоджуватися його творчістю.

Авторський стиль Віктора Івановича, його доробок визнані далеко за межами нашої держави. А кожне визнання наших митців за кордоном – це водночас утвердження іміджу Слобожанщини, посилення міці та авторитету всієї України».

Голова обласної ради подякував Віктору Ковтуну за популяризацію мистецької палітри Слобожанщини, за небайдужість і професіоналізм, невпинний пошук і підтримку талантів Харківщини.

З урочистих промов, якими вшановували ювіляра, повідомлялося, що він є автором понад двох тисяч оформлених картин, однак є чимало неоформлених. Багато робіт Віктор Ковтун дарує музеям та галереям. Так, Харківський художній музей отримав від нього близько тридцяти творів. А місто Шостка на Сумщині створило картинну галерею площею понад 2 тисячі квадратних метрів, яку наповнили роботи Віктора Ковтуна.

Віктор Ковтун народився 1 червня 1958 р. у с. Мезин на Чернігівщині в селянській родині. Навчався в Харківському художньому училищі у відомого українського живописця й графіка В.И.Лапіна. Закінчив відділення монументально-декоративного розпису Харківського художнього-промислового інституту Викладав у ХХПІ, з 1997 року - професор кафедри малюнка. З 1986 р. Віктор Ковтун бере участь у різноманітних всеукраїнських та міжнародних виставках.