Почесні громадяни Харківської області

Заходи та події

Відкрито пам'ятник дворазовому Олімпійському чемпіону Юрію Пояркову

ьогодні на другому міському цвинтарі було відкрито пам'ятник дворазовому Олімпійському чемпіону, Почесному громадянину Харківської області та Харкова Юрію Пояркову. До могили видатного спортсмена вшанувати його пам'ять прийшли голова обласної ради Сергій Чернов, Почесні громадяни Харківщини Микола ТітовЮрій Шрамко, депутати облради Михайло ПилипчукМаксим Колінько, рідні, друзі та колеги.

 Голова обласної ради, президент Асоціації Сергій Чернов, звертаючись до присутніх, зазначив:

«Історія життя Юрія Пояркова - славний літопис Харкова, всієї області та України. Корінному харків'янину вдалося сягнути вершин, яких досі нікому не вдалося здолати. Адже він досі найтитулованіший волейболіст планети.

На мою думку, образ, створений в граніті, повністю відповідає нашим спогадам про Юрія Михайловича, як про людину виняткової мудрості, інтелігентості та порядності. Людина-катапульта, як називали Юрія Михайловича, і на пам'ятнику зображений вольовим, незмінно у динамічному русі та дієвому пориві».

За словами Юрія Шрамка, Почесного громадянина Харківської області, встановлення пам'ятника Юрію Пояркову та меморіальної дошки на будівлі педагогічного університету, де він тривалий час працював, - планомірні кроки увічнення пам'яті видатного земляка. Попереду – тривалий процес присвоєння у Харкові вулиці імені Юрія Пояркова.

Представники волейбольного активу Харківщини запевнили, що виховуватимуть у молоді силу волі, прагнення до перемоги та майстерність, притаманні Юрію Пояркову. З цією метою в регіоні щороку проводитимуться змагання на його честь, переможці яких здобуватимуть супекркубки.

Багато теплих слів сказали про Юрія Пояркова друзі та близькі, ті, кому його присутності гостро не вистачає щодня. Голова обласної ради Сергій Чернов підкреслив, що підтримає усі ініціативи, спрямовані на увічнення світлого імені волейболіста світового рівня та людини безкрайньої душі.