Почесні громадяни Харківської області

Заходи та події

Почесні громадяни Харківської області взяли участь в урочистій церемонії закриття XV Міжнародного рєпінського пленеру у Чугуєві

5 серпня 2014 року виповнюється 170 років від дня народження Іллі Юхимовича Рєпіна - всесвітньо відомого художника, майстра реалістичного живопису, який народився 5 серпня (24 липня за старим стилем) 1844 року в місті Чугуєві.

Сьогодні члени Президії Ради Почесних громадян Харківської області на чолі з головою Ради Миколою Тітовим відвідали меморіальну садибу та музей - Шляховий палац в місті Чугуєві Харківської області, де відбулися урочистості з вшанування пам’яті  Іллі Рєпіна.

У заходах взяли участь перший заступник голови Харківської обласної ради Олена Олешко, в.о. заступника голови облдержадміністрації Іван Варченко, Чугуївський міський голова, член Правління Асоціації Галина Мінаєва.

Всього за 15 років проведення пленеру у ньому взяли участь понад 90 художників з 8 країн світу. В цьому році дипломами та цінними подарунками нагороджені Олександр Чередниченко (м. Суми), Надія Мироненко (м. Харків), Антоніна Анорічева-Єрьомка (м. Харків), Сергій Коморний (м. Чугуїв), Юрій Кафарський (м. Вінниця), Володимир Нечипоренко (м. Первомайськ).

Після нагородження учасників відбулась церемонія гасіння ювілейного поштового конверту із зображенням картини Іллі Рєпіна «Запорожці». Тираж конвертів 3800 примірників. Також до дня народження художника випущена унікальна поштова марка, що її тираж склав 190 тисяч.