Почесні громадяни Харківської області

Заходи та події

Народний художник України Віктор Ковтун написав картину «Президент України Петро Порошенко і Вселенський Патріарх Варфоломій»

Спеціально для паломницького туру Народний художник України, Почесний громадянин Харківської області Віктор Ковтун написав картину «Президент України Петро Порошенко і Вселенський Патріарх Варфоломій під час їх зустрічі 10 березня 2016 г.», яку вручили Константинопольському Патріарху в Патріаршому Храмі св. Георгія Побідоносця.

Своє благословення на проведення цього паломницького туру дав митрополит Одеський і Ізмаїльський Агафангел.

В організації туру по святих місцях взяли участь ігуменя Свято-Архангело-Михайлівського жіночого монастиря Серафіма, відділ зовнішніх зв'язків Української православної церкви і офіс Аташе з культури і туризму Посольства Туреччини в Україні.

Після закінчення літургії Народний художник України Віктор Ковтун та його брат директор художньої галереї в Києві Сергій Ковтун внесли картину в центр церкви. У своєму зверненні до Вселенського патріарха Віктор Іванович підкреслив повагу, яким користується Константинопольський Патріарх в Україні та побажав йому довгих років служіння церкви, здоров'я і активності на його праведному шляху.

У зверненні до українського народу Вселенський Патріарх Варфоломій процитував слова Святого Апостола Павла: "Умоляю вас, братия, именем Господа нашего Иисуса Христа, чтобы все вы говорили одно, и не было между вами разделений, но чтобы вы соединены были в одном духе и в одних мыслях».

Екзарх Православної церкви також підкреслив, що саме християнські цінності і закони можуть стати основою для створення умов для світу і стабільності, процвітання культури і духовності. Ці істини постають перед нами понад Святою Трійцею, щоб ми могли жити мирним і щасливим життям.